:
2021-06-03 – 2021-08-27
RYO
Mobilus ūkininkų turgelis

Nuo šio šeštadienio mobilusis ūkininkų turgelis pradės veikti ir Panevėžyje!


Nuo rytojaus, 2021 birželio 5 d. mobilusis ūkininkų turgelis startuoja Panevėžyje, prie prekybos centro RYO. Kiekvieną šeštadienį, nuo 9 iki 15 valandos, Panevėžio rajono, aplinkinių rajonų bei bendrai ūkininkai iš visos Lietuvos lauks jūsų. Džiugins pilnas, natūralių šviežių kaimiškų produktų asortimentas: duona ir jos gaminiai, vaisiai, daržovės,žalia mėsa ir gaminiai, karvių bei ožkų pienas bei gaminiai, medus, pyragai, mėsinių galvijų mėsa ir dar daug visko.

Mobiliajame ūkininkų turgelyje kviečiami prekiauti visi ūkininkai užauginę bei perdirbę savo produkciją, tautinio paveldo, nacionalinės kokybės bei ekologiškų maisto produktų gamintojai, taip pat bitininkai, sodininkai bei žvejai. Svarbiausia sąlyga, kad prekiaujama būtų tik savo ūkyje užaugintais produktais bei turint visus reikalingus maisto gamybai leidimus. Turgelis tampa savotišku inkubatoriumi, kur ūkininkai gali pristatyti tiesiogiai vartotojui savo naujus gaminius. Tiesioginės maisto tiekimo grandinės yra prioritetas visoje Europos Sąjungoje, kur laimėtojas yra ne vien ūkininkas, bet svarbiausia ir vartotojas, turintis galimybę įsigyti šviežių, natūralių, tradicinių, vietoje užaugintų maisto produktų tiesiai iš augintojų ir gamintojų, kurie be kita ko dar ir sudėtinė sveikesnės mitybos dalis.

Be to, nuo šiol PC RYO viduje esančiame "Ūkininkų turgelio" skyriuje duris atveria pirmoji Panevėžyje parduotuvė "Kraitė", kurioje, septynias dienas per savaitę, prekybos centro lankytojai galės rasti pilną asortimentą ūkininkų ir smulkiųjų gamintojų produkcijos.

ŽŪK „Lietuviško ūkio kokybė“ pačių ūkininkų sukurta ne pelno siekianti organizacija jau nuo 2009 metų organizuoja mobiliuosius ūkininkų turgelius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose, visoje Lietuvoje bendradarbiauja su 500 ūkininkų bei smulkiųjų gamintojų. Tuo pačiu nuo 2018 metų plėtojamos ūkininkų parduotuvės "Kraitė" šiuo metu veikiančios Vilniuje, Kaune, Jonavoje ir pagaliau Panevėžyje.