:
2020-02-05 – 2026-02-24
RYO
BREEAM sertifikatas

Didžiausio prekybos centro RYO Panevėžyje savininkai EfTEN Real Estate Fund IV įsipareigoję valdyti savo nekilnojamąjį turtą tvariai ir taip mažinti neigiamą poveikį aplinkai. Prekybos centras RYO sėkmingai užbaigė sertifikavimo etapą ir gavo BREEAM In-Use sertifikatą.


Pirmame pastato tvarumo diegimo etape buvo atlikti apšvietimo matavimai ir TDD (angl. Technical Due Diligence) vertinimas, šildymo sistemos optimizavimas, prijungiant centralizuotus miesto šilumos tinklus.

Lankytojų patogumui šalia pastato įrengta 60 dviračių stovėjimo vietų, suplanuotas puikus susisiekimas miesto viešuoju transportu.

RYO prekybos centro pastatas yra funkcionalus ir lengvai pritaikomas pasikeitus poreikiui. Įrengta tinkama atliekų rūšiavimo sistema, žalia zona žemės sklype sudaro apie 9%. Sertifikatą išdavė VESTA Consulting – lyderiaujanti tvarios plėtros sertifikavimo ir konsultavimo įmonė Baltijos šalyse. 

Verslininkų sprendimas vystyti tvarią pastato ekonomiką rodo augantį tvarios plėtros potencialą Lietuvoje ir poreikį tapti atsakingais aplinkai. BREEAM (angl. „Building Research Establishment Environmental Assessment Method") yra tarptautiniu mastu pripažintas pastatų tvarumo ir ekologiškumo įvairiais kriterijais įvertinimo metodas, kuris vis labiau populiarėja ir Lietuvos miestuose. 

„EfTEN Capital“ įsteigta 2008 metais. Šiandien tai – didžiausias komercinio nekilnojamojo turto fondų valdytojas Baltijos šalyse. Grupės valdomiems fondams priklauso komerciniai objektai Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje su daugiau nei 1200 nuomininkų. „EfTEN Capital AS“ yra AIFM licencijuotas fondų valdytojas, kurio veiklą prižiūri Estijos finansų priežiūros tarnyba.